Růže
Již dlouhá staletí je symbolem lásky, vášně, touhy a půvabu. Ve všech romantických představách hrají lístky růže hlavní roli. Červená růže symbolizuje jen dvě slova, a to „miluji tě“. A navíc růže bez trnů vyjadřuje lásku na první pohled. Co víc si ještě přát?
Kafe.cz zjistilo:

12 rudých růží vyjadřuje nabídku ke sňatku. Břečťan zase ujišťuje o věčné věrnosti a verbena znamená vezmi si mě. Ani manželé si nemusí zoufat. Květem lípy dokonale vyjádříte pevnost vzájemné lásky.

Tulipán
Máte ráda tulipány a dostáváte je pravidelně? Pak vám jimi může váš partner říci, že mu nevadí vaše chyby. Tato květina také značí upřímnost, věrnost a spolehlivost. Červený tulipán vyznává lásku a žlutý znamená, že pro osobu, která vám jej dává, jste úplně všechno.

Lilie
Bílá lilie znamená hlavně nevinnost. A pokud vám ji partner dá, můžete mu věřit, že váš vztah je založen na upřímné lásce a věrnosti.

Gerbera
Přinesl vám gerberu? Pak to znamená, že vám míní být věrný. A to už stojí za to, přivonět si (nejen) 14. února právě k pugetu gerber. Zároveň jestli máte tuto květinu ráda, vypovídá to o vás, že jste romantička a snílek, který věří v pravou lásku.

Karafiát
Přesto, že většina z nás na tuto květinu ráda zapomíná, značí okouzlení a touhu. Navíc ten bílý bývá darován z upřímné lásky. Nechcete ho tedy zkusit vzít na milost?

Orchidej
Tou červenou vám váš partner říká, že po vás touží a jen tak s tím nepřestane. Jejím skrytým významem je také krása, smyslnost a svůdnost.

Fialky a pomněnky
Myslíte, že máte tajného ctitele. Pak možná dostanete fialky. Ty totiž znamenají skrytou lásku. Podobně na tom bude i muž, který vám přinese kytici pomněnek. Jsou totiž znakem nesmělosti a strachu odhalit své upřímné city.

Co vám o jeho citech řeknou další květiny:
bílý šeřík: znak rodící se lásky a nedočkavosti
kopretiny: říkají „jsi krásná“
levandule: značí uctivou lásku
kosatce: vyjadřují něžnou a šťastnou lásku
sněženky: to je žárlivost a nedůvěra
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one